Pro média

Chceme zde být pro všechny, kteří potřebují naši pomoc
16. října 2020 Aktuality

Chceme zde být pro všechny, kteří potřebují naši pomoc

Charita Olomouc přes všechna platná omezení poskytuje nadále služby všem potřebným lidem bez domova, seniorům, nemocným, umírajícím, lidem v krizi, rodinám s dětmi. Část nocleháren střediska Samaritán nabízí ubytování uživatelům i přes den. Krizoví interventi jsou připraveni poskytnout lidem v akutní krizi psychickou podporu na telefonní lince krizové pomoci. Pečovatelská služba a služba domácí hospicové péče je poskytována nadále v běžném režimu. 

V Olomouci startuje první ročník kampaně „Bochte pro hospic“
2. října 2020 Aktuality

V Olomouci startuje první ročník kampaně „Bochte pro hospic“

Olomouc – Charita Olomouc připravila novou kampaň s názvem „Bochte pro hospic“ na podporu mobilní hospicové péče. Akce se uskutečnila 7. října v tzv. Papučový den, který je pomyslným zlatým hřebem již tradičního celorepublikového Týdne pro mobilní hospice. Dobročinný prodej tradičních buchet, koláčů a kávy na podporu hospicové péče se uskutečnil v prodejně Dobrodruhá. Prodalo se více než 200 porcí buchet. Pro nadšené kuchařky a cukráře Charita přichystala online soutěž o nejlepší recept s fotografií. Vítězové ve třech kategoriích získají podepsanou knihu našeho předního cukráře Josefa Maršálka.

Letošní Romská pouť překonala minulé ročníky atmosférou
21. září 2020 Aktuality

Letošní Romská pouť překonala minulé ročníky atmosférou

Olomouc – V sobotu 19. září se sešlo v Olomouci na tradiční Romské pouti na 130 účastníků. Ve srovnání s minulými ročníky byla návštěvnost z důvodu koronaviru skromnější, o to více však měli poutníci příležitost prožít hlouběji vzájemné setkání s Bohem a spolu navzájem. Romská pouť se nesla v duchu letošního tématu Jekhetane (společně).

Charita Olomouc vyhlašuje sbírku kompenzačních pomůcek pro potřebné
21. září 2020 Aktuality

Charita Olomouc vyhlašuje sbírku kompenzačních pomůcek pro potřebné

Olomouc - Zachovalý funkční invalidní vozík, chodítko, pojízdný stolek nebo elektrické polohovací lůžko, které již nemá komu sloužit. To vše mohou dárci věnovat do sbírky kompenzačních pomůcek Charity Olomouc. Pomůcky poslouží lidem na Olomoucku, kteří se obracejí na Charitu s žádostí o jejich zapůjčení. Pomohou jim udržet co nejdéle soběstačnost a zlepšit tak kvalitu života. Sbírka startuje 30. září při příležitosti slavnostního otevření Půjčovny kompenzačních pomůcek a Edukační místnosti pro pečující v místní části Olomouc – Řepčín a potrvá až do 31. října.

Vyčistíte šatník, vyčistíte duši! Týdny pro duševní zdraví 2020
16. září 2020 Aktuality

Vyčistíte šatník, vyčistíte duši! Týdny pro duševní zdraví 2020

Olomouc – Charita Olomouc srdečně zve na akci Blešák W11 - Čistý šatník, čistá duše, která proběhne 29. září v rámci Týdnů pro duševní zdraví před prodejnou U Samaritána na Wurmově 11 v Olomouci. Na burzu je možné přinést nevyužité oblečení, nábytek, domácí potřeby aj., a zároveň potřebné kousky z druhé ruky levně pořídit. Na bleším trhu nebude chybět dobročinný bazar na podporu Hospicové péče Caritas, stánek s originálními výrobky z prodejny Dobrodruhá a venkovní kavárna klientů sociálně terapeutické dílny pro lidi s duševním onemocněním.