Pro média

Charita rozšiřuje poskytování domácí hospicové péče v Olomouckém kraji
27. června 2019 Aktuality

Charita rozšiřuje poskytování domácí hospicové péče v Olomouckém kraji

Olomoucký kraj – Charita Olomouc rozvíjí specializovanou hospicovou péči na území celého Olomouckého kraje ve spolupráci s místními Charitami a Hospicem na Sv. Kopečku. Mobilní hospicová péče je poskytována pod vedením paliativního lékaře a ve spolupráci s dalšími odborníky. Péče je určena pro pacienty v terminálním stádiu, kteří potřebují léčbu bolesti a dalších symptomů spojených s vážným nevyléčitelným onemocněním a přitom si přejí zůstat ve svém přirozeném prostředí. Olomoučance Andrei Alexové pomohly zdravotní sestry z Charity pečovat doma o umírající nemocnou maminku, v Zábřehu děkuje rodina charitním sestrám za obětavou pomoc a podporu.

Den dobra a druhé šance. Charitní obchod Dobrodruhá oslaví první narozeniny
12. června 2019 Aktuality

Den dobra a druhé šance. Charitní obchod Dobrodruhá oslaví první narozeniny

Olomouc – Prodejna Dobrodruhá s originálními výrobky z chráněných dílen a firem podporujících dobrou věc oslaví ve středu 19. června rok svého trvání. Buďte u toho s námi! Program oslav s názvem Den dobra a druhé šance startuje krátce před polednem na Dolním náměstí módní přehlídkou s ekologicky udržitelnými modely a tanečním vystoupením souboru Khale Jakha. Kolemjdoucím zpestří středeční odpoledne nabídka tvořivých činností zaměřených na udržitelnost a kreativitu. V odpoledních hodinách program pokračuje hudebním vystoupením přímo v prodejně Dobrodruhá.

Charita Olomouc se zaměřila na pomoc rodinám a dětem v tíživé životní situaci
27. května 2019 Aktuality

Charita Olomouc se zaměřila na pomoc rodinám a dětem v tíživé životní situaci

Olomouc – Středisko Khamoro Charity Olomouc, v minulosti orientované na pomoc romským menšinám, rozšiřuje od 1. června 2019 svoji péči na všechny rodiny a děti, které se ocitají v nepříznivé sociální situaci. Praxe střediska v průběhu posledních let ukázala, že pomoc potřebují nejen rodiny a děti u nás žijících etnických menšin, ale i mnohé další rodiny, které se nalézají ve špatné finanční situaci, bydlí v nevyhovujících podmínkách nebo jim hrozí odebrání dítěte. V důsledku rozšíření cílové skupiny mění středisko Khamoro svůj název na Středisko pro rodiny a děti.

Hospicová péče Caritas – služba lásky v posledních okamžicích života
11. března 2019 Aktuality

Hospicová péče Caritas – služba lásky v posledních okamžicích života

Olomoucký kraj - Charita rozšiřuje poskytování domácí hospicové péče v Olomouckém kraji. Do nově se tvořícího multidisciplinárního týmu služby Hospicové péče Caritas přijímá nové členy týmu. Cílem je poskytnout kvalitní zdravotní péči lidem trpícím v důsledku nevyléčitelných nemocí, tišit jejich bolest až do samého konce a umožnit tak nemocnému prožít poslední dny života co nejkvalitněji v kruhu nejbližších. Péči zajišťuje Charita 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dnů v roce na území celého Olomouckého kraje.