Ordinace praktického lékaře

Ordinace pro lidi v nouzi

Ordinace nabízí pět dní v týdnu lékařskou pomoc praktického lékaře lidem v regionu žijícím přímo na ulici a v určité míře i klientům ubytovaným v zařízeních střediska. Personál ordinace se rovněž věnuje prevenci zejména infekčních onemocnění u lidí v nouzi. 

Ordinace funguje ve spolupráci s denním centrem, kde se pacient může před ošetřením mj. umýt a získat čisté oblečení. Smyslem jejich spolupráce je vytvořit sociálně zdravotní komplex. Díky němu by bylo možné systematicky a efektivně řešit dosud opomíjený problém poskytování zdravotní péče lidem bez domova. V případě potřeby jsou pacienti posláni lékařem na odborná vyšetření ke specialistům, protože prostřednictvím projektu ordinace chceme rovněž nastavit způsob komunikace s ostatními institucemi působícími v systému českého zdravotnictví.

Ambulance sdílí prostory s ordinací psychiatra, která nabízí tři dny v týdnu v odpoledních hodinách odbornou lékařskou péči psychiatra lidem v nouzi, pro které jsou běžné služby obtížně dostupné. 

Ordinační doba

  • PO:  8:00 – 13:00
  • ÚT:   12:00 – 16:00
  • ST:   8:00 – 12:30
  • ČT:  8:00 – 12:30
  • PÁ:  8:00 – 10:00 (pouze zdravotní sestra)

V ordinaci působí praktický lékař a zdravotní sestra, kteří sledují systematicky a dlouhodobě sledovat zdravotní stav svých pacientů.

Kontaktujte nás


leták
další informace