Příběhy od srdce

Dobrovolnictví má láskyplný rozměr
15. června 2022 Aktuality

Dobrovolnictví má láskyplný rozměr

Nejprve byla maminkou, která posílá své ratolesti na koledu. Dnes Milada Malíšková působí jako koordinátorka dobrovolnictví a stará se nejen o Tříkrálovou sbírku, ale také o další dobrovolnické programy. „Stále mě těší, jak dobrovolníci reagují na nové výzvy,“ přiznává.

Těší mě důvěra klientů
6. června 2022 Příběhy od srdce

Těší mě důvěra klientů

„Už od dětství jsem chtěla každému pomáhat. Původně jsem toužila být ošetřovatelkou zvířat, ale dospíváním mě víc a víc lákalo pomáhat lidem,“ přiznává Kristýna Dostálová, která dnes pracuje jako sociální pracovnice a stará se o rodiny s dětmi v tíživých situacích.

Radost mi dělají i malé krůčky
21. dubna 2022 Příběhy od srdce

Radost mi dělají i malé krůčky

Tripple, double, bullseye. Ve volném čase směřuje Tomáš Pavlíček šipky do správného místa na terči, v práci pak pomáhá najít správný směr lidem v krizové situaci. „Pokaždé, když se něco podaří, mám z toho radost. Nemusí to být obří věci, stačí jen malé krůčky k cíli,“ přiznává.

Charita je pro mě řešením
25. března 2022 Příběhy od srdce

Charita je pro mě řešením

Téměř ze dne na den se Renému Luskovi změnil život. Bývalému policistovi diagnostikovali lékaři po vleklých zdravotních problémech roztroušenou sklerózu, navíc přišel i o střechu nad hlavou.

Stalaktit, stalagmit a stalagnát
25. března 2022 Příběhy od srdce

Stalaktit, stalagmit a stalagnát

Tvarohové buchtičky a čerstvá káva. Právě to je nejoblíbenější snídaně Zdeňky Lindnerové, která si svůj ranní chod vychutnává již čtvrtým rokem v domově sv. Anežky.

Děti mi dávají impuls k další práci
8. března 2022 Příběhy od srdce

Děti mi dávají impuls k další práci

Do České republiky přijela jako devatenáctiletá za přáteli a přivýdělkem. „Nakonec jsem se tu zamilovala a založila jsem tu rodinu,“ nastiňuje Vira Hrabintsová, která pracuje jako koordinátorka dětské skupiny Lištička pod hlavičkou Charity Olomouc.

Divadlo, filharmonie a sociální služby
10. února 2022 Příběhy od srdce

Divadlo, filharmonie a sociální služby

S Moravskou filharmonií procestoval půl Evropy, nyní pomáhá lidem v nouzi k prvním krůčkům do běžného života. Sociální pracovník denního centra a zároveň terénní pracovník Dušan Pořízka přiznává, že právě návrat klientů k důstojnému životu mu dělá největší radost.

Máme rádi lidi a jsme tady pro ně
4. února 2022 Příběhy od srdce

Máme rádi lidi a jsme tady pro ně

Architektura, příroda a prostředí rodinného krbu. Právě tyto věci dělají radost vedoucí personálního úseku Pavlíně Komosné, která se stará o to, aby spokojenost a radost panovala také mezi zaměstnanci Charity Olomouc. „Chceme, aby se jim u nás dobře pracovalo a měli to tady rádi,“ nastiňuje.

Pořád se učím sloužit lidem
10. ledna 2022 Příběhy od srdce

Pořád se učím sloužit lidem

Práce zdravotní sestry ji zaujala již na základní škole, přesto, jak sama přiznává, k ní musela plně dozrát až časem. Dnes Helena Mikušková pracuje v ordinaci praktického lékaře pro lidi v nouzi osmým rokem a svého rozhodnutí nelituje. „Našla jsem se v tom a jsem ráda, že tuto práci dělám,“ míní.

Krása péče nespočívá jen v dávání, ale i v přijímání
17. prosince 2021 Příběhy od srdce

Krása péče nespočívá jen v dávání, ale i v přijímání

Absolventka strojní průmyslové školy Jarmila Pachtová stála v roce 1992 před velkým životním rozhodnutím. Má smysl si hledat zaměstnání ve svém oboru, ke kterému se po čase stráveném výchovou dětí už neměla chuť vracet? Zážitky a vyprávění vrchní sestry ji oslovily natolik, že ještě téhož roku v březnu podepsala pracovní smlouvu jako pečovatelka seniorů v domácím prostředí. Tehdy vůbec netušila, že práce v charitní pečovatelské službě se stane jejím posláním na mnoho let.