Dobrovolnictví

"Lidé v nouzi nepotřebují až tak moc peníze. Potřebují naše oči, ruce, nohy, srdce..." Matka Tereza 

V Charitě Olomouc vítáme pomoc ochotných dobrovolníků, kteří rozšiřují profesionální péči zaměstnanců o další hodnoty, mezi které může patřit čas naplněný pouhou lidskou blízkostí s osamělými, pochopení, prosté bytí s druhým. Dobrovolníci denně pomáhají v jednotlivých sociálních službách Charity Olomouc, zapojují se do organizace kulturních nebo sportovních událostí, angažují se ve sbírkách či pomáhají ze svých domovů prostřednictvím počítače. Jsou právoplatnými členy našeho týmu.

Chcete získat nové životní zkušenosti a navázat nové mezilidské vztahy? Vidět svět lidí na okraji společnosti z jiné perspektivy? Získat pocit naplnění z užitečné práce a zúročit své životní zkušenosti? Nebo poznat jak funguje neziskový sektor?    

Chcete-li se stát dobrovolníkem Charity Olomouc, vyplňte prosím tento vstupní dotazník.  Для бажаючих бути волонтерами, громадян України, що втекли від війни, було підготовлено анкету українською мовою тут.

Můžete kontaktovat koordinátorku dobrovolnictví: Ing. Milada Malíšková | +420 734 435 448 | dobrovolnictvi@olomouc.charita.cz. Pro dobrovolníky a zájemce o dobrovolnickou činnost je koordinátorka k dispozici po předchozí domluvě - každé pondělí od 15:00 do 18:00, středu od  9:00  do 13:00  a  pátek  od 9:00 do 13:00 v kanceláři na Mlčochově 5, Olomouc (tramvajová zastávka "U Dómu"). 

Aktuálně

Můžete se zapojit v některé z činností, kde aktuálně potřebujeme pomoc? Podporou budou třeba i 2 hodiny jednorázově. Můžete-li více, opakovaně nebo pravidelně, budeme moc rádi :-).

Přehled jednorázových činností, do kterých hledáme dobrovolníky, najdete zde - bit.ly/JednorazoveAkce. Opakované činnosti, kde potřebujeme pomoc dobrovolníků jsou popsány zde - bit.ly/OpakovaneCinnosti. V obou odkazech najdete odděleně také činnosti, které již nejsou aktuální, ale získáte tak představu, jakým způsobem dobrovolníci v Charitě Olomouc pomáhají. Dění v dobrovolnictví můžete sledovat i na FB stránce Centra dobrovolnictví.  

Nejvíce nyní hledáme dobrovolníky do činností:

  • pomoc při příjmu a výdeji oblečení a nábytku

 


docházka dobrovolníci