Aktuality

Dobročinná káva, výstava fotografií a běh pro hospic v Olomouci
27. září 2022 Aktuality

Dobročinná káva, výstava fotografií a běh pro hospic v Olomouci

Olomouc - První týden v říjnu je již tradičně věnován podpoře mobilní hospicové péče. Celostátní kampaň DOMA pomáhá informovat širokou veřejnost, aby se potřebné odborné pomoci dostalo každému, kdo si přeje strávit závěr života DOMA se svými nejbližšími. V Olomouci se v rámci kampaně uskuteční běh pro hospic, dobročinný prodej kávy a moučníků, výstava fotografií profesora Jindřicha Štreita a online soutěž o nejzajímavější recept.

Život je konečný a smrt je jen předěl
27. září 2022 Aktuality

Život je konečný a smrt je jen předěl

Dřív ani nevěděla, že práce pastoračního pracovníka a nemocničního kaplana vůbec existuje. Teď pomáhá vážně nemocným lidem v posledních okamžicích života. „Setkání s klienty jsou náročná, často ale i moc krásná. Je to takový mix všech emocí. Někteří mají strach a obavy a potřebují utěšit. Z některých je cítit pokora a radost za prožitý život. Často si při práci uvědomím mnoho věcí, které mi pomáhají vyrovnat se s vlastním životem i s tím, jak k němu přistupovat,“ říká o své práci Jana Březinová.

Bez počítače by nemohla pomáhat
21. září 2022 Příběhy od srdce

Bez počítače by nemohla pomáhat

Paní Andrea Rakušanová je příkladem toho, že pokud chcete pomáhat, tak vás ani fyzické omezení nezastaví. Sama trpí spastickou formou dětské mozkové obrny, kvůli které má potíže při komunikaci i s pohybem. Přesto poslední čtyři roky dochází pravidelně do Centra dobrovolnictví Charity Olomouc.

Jsem kamarádka s povoláním
19. září 2022 Aktuality

Jsem kamarádka s povoláním

Už od mala ji bavilo umění. „Mám ráda výtvarku, tedy hlavně keramiku. Máme to v rodině. Maminka je výtvarnice, takže jsme spolu vždycky něco tvořily. Pamatuju si, jak jsme třeba dělaly odlitky rukou nebo vlastní fotoalbum. Takže jsem vlastně šla ve stopách mojí maminky,“ říká o sobě Zuzana Vavřínová, pracovnice v Sociálně terapeutické dílně a v Domu svatého Vincence.

Trhy, živá hudba, promítání, besedy, aktivity pro děti. Dožínky duševní pohody
15. září 2022 Aktuality

Trhy, živá hudba, promítání, besedy, aktivity pro děti. Dožínky duševní pohody

Olomouc – Charita Olomouc se zapojuje do celonárodní kampaně Týdny pro duševní zdraví a srdečně zve veřejnost na olomoucké Dožínky duševní pohody. Akce proběhne 20. září od 14:00 do 22:00 hodin na nádvoří a parkánové zahradě budovy s bohatou historií ve Wurmově ulici 7. Návštěvníci se mohou těšit na živou hudbu, aktivity pro rodiny s dětmi, přednášky, diskuze, promítání filmu i bylinkami inspirované občerstvení. Akce je pojata v duchu propojení přírody a duševního zdraví.

Svou práci miluju
30. srpna 2022 Příběhy od srdce

Svou práci miluju

Nesnídám. Rozloučím se s dcerou a snoubenkou, a s úsměvem na svém longboardu mířím do práce. Jmenuji se Dominik Vágai a čtvrtým rokem působím v Charitě Olomouc, aktuálně jako koordinátor nízkoprahových služeb pro lidi bez domova.