Aktuality

Charity se zapojí do Sbírky potravin. Pomozte i vy v sobotu 24. dubna
23. dubna 2021 Charita Česká republika

Charity se zapojí do Sbírky potravin. Pomozte i vy v sobotu 24. dubna

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci darem trvanlivých potravin a drogerie. Jarní kolo Sbírky potravin se uskuteční v sobotu 24. dubna. Toho dne od 8 do 18 hodin mohou lidé věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží ve více než osmi stech obchodech po celé České republice. Výtěžek sbírky pomůže chudým rodinám a jednotlivcům. Často se jedná o matky samoživitelky, osamělé seniory či rodiny v krizi. Již více než rok trvající koronavirová krize způsobila výrazný nárůst počtu lidí, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

Očkovací vakcína je nyní dostupná i pro Charitu
22. dubna 2021 Charita Česká republika

Očkovací vakcína je nyní dostupná i pro Charitu

K očkování proti covidu-19 se už mohou jako prioritní registrovat pracovníci v terénních sociálních a zdravotních službách, kam spadají i tisíce zaměstnanců Charit. „Jsou to především zdravotní sestry, případně celé týmy paliativní péče,“ popisuje koordinátorka zdravotních aktivit Charity Česká republika Ludmila Kučerová. Zájem je podle ní různý. „Někde se registrovali všichni, kdo mohli, jinde takový zájem nebyl,“ připojuje s tím, že jde o rozhodnutí každého člověka a Charita k očkování nikoho nenutí. Převažují ale podle ní ti, kdo se nechat očkovat chtějí.

Prožíváte obavy a úzkost? Volejte na linku Krizové pomoci
22. dubna 2021 Aktuality

Prožíváte obavy a úzkost? Volejte na linku Krizové pomoci

Prožíváte obavy a úzkost v souvislosti s vývojem událostí? Nabízíme vám psychickou podporu na telefonní lince Krizové pomoci 734 435 078 každý všední den od 8:00 do 18:00, o víkendu a svátcích od 8:00 do 16:00. Služba poskytuje okamžitou psychologickou a sociální pomoc a podporu lidem v akutní krizi.  

Učíme se online. Charita Olomouc vyhlásila sbírku PC vybavení pro rodiny a děti v nouzi
21. dubna 2021 Aktuality

Učíme se online. Charita Olomouc vyhlásila sbírku PC vybavení pro rodiny a děti v nouzi

Olomouc – Mnohé rodiny na Olomoucku se nacházejí v situaci, kdy z finančních důvodů nejsou schopny zajistit svým dětem potřebnou PC techniku pro distanční výuku. Charita pomáhá dětem z Olomouce a okolí zajistit počítače prostřednictvím spolupráce s nadačním fondem IT People. Pevným počítačům však chybí nutné dovybavení, které je pro formu distanční výuky nezbytné. Charita se v rámci kampaně „Učíme se online“ obrací na veřejnost s prosbou o pomoc při zajištění potřebného počítačového příslušenství pro děti z rodin v tísni.

Pilotní projekt ordinace psychiatra pro lidi v nouzi se ocitl v ohrožení
19. dubna 2021 Aktuality

Pilotní projekt ordinace psychiatra pro lidi v nouzi se ocitl v ohrožení

Olomouc – Lidé bez domova často trpí duševním onemocněním a psychickými poruchami, avšak jen minimum z nich je schopno nebo má možnost využívat standardní psychiatrickou péči. Přitom bez odborného řešení psychického stavu není možná sociální stabilizace a začlenění do běžné společnosti. Charita Olomouc za podpory Statutárního města Olomouc (SMOL) zřídila v listopadu 2020 ordinaci psychiatra pro lidi v nouzi. Projekt je v současnosti jediným projektem svého druhu v České republice. Z důvodu zamítnutí uzavření smlouvy ze strany Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) se však ocitl v ohrožení.

Analýza: Řešení následků byznysu s dluhy mají poslanci na stole
13. dubna 2021 Charita Česká republika

Analýza: Řešení následků byznysu s dluhy mají poslanci na stole

Nová analýza Centra pro společenské otázky – SPOT mapuje vznik a růst dluhů od nultých let do současnosti. Identifikuje celkem čtyři pilíře byznysu s dluhy, tři z nich se v předchozích letech podařilo zákonodárcům odstranit či omezit. Poslance čeká ve středu 14. dubna závěrečné a klíčové projednávání novely exekučního řádu, která má řešit vedle přetrvávajících důsledků systémových příčin dluhových pastí z minulosti poslední z pilířů – volný trh s exekucemi.