Máte o prázdninách trochu času na dobrovolnou pomoc?
3. července 2020 Aktuality

Máte o prázdninách trochu času na dobrovolnou pomoc?

Chcete získat nové životní zkušenosti a navázat nové mezilidské vztahy? Vidět svět lidí na okraji společnosti z jiné perspektivy? Získat pocit naplnění z užitečné práce a zúročit své životní zkušenosti? Vítáme pomoc ochotných dobrovolníků, kteří rozšiřují profesionální péči zaměstnanců o další hodnoty, mezi které může patřit čas naplněný pouhou lidskou blízkostí s osamělými, pochopení, prosté bytí s druhým. Dobrovolníci jsou členy našeho týmu, pomáhají nám denně v jednotlivých sociálních službách, zapojují se do organizace kulturních nebo sportovních událostí, angažují se ve sbírkách.

Můžete pomoci přes prázdniny?

Pomohou třeba i 2 darované hodiny jednorázově. Opakovaná spolupráce bude skvělá. Zapojení je možné i mimo činnosti uvedené níže, stejně tak i po prázdninách. Ozvěte se, pokud chcete a můžete, na e-mail dobrovolnictvi@olomouc.charita.cz. Způsob jak pomoci najdeme společně. Zapojení je možné i mimo činnosti uvedené níže.

Kde uvítáme vaši pomoc

VÝDEJ a DOVOZ POTRAVINOVÉ POMOCI | hledáme 5 - 6 dobrovolníků | AKUTNÍ

Středisko pro rodiny a děti usiluje o zmírnění nestability sociálního prostředí rodin a řešení souvisejících problémů. Kromě sociálních služeb zajišťuje potravinovou a materiální pomoc.

Akutně potřebujeme pomoci s dovozem potravinové pomoci (z Globusu) a jejím výdejem vždy ve středu v době od 9:45 až 12:00. Můžete-li třeba i 1x za měsíc, velmi nám pomůžete, pokud vám podmínky dovolují častěji, budeme moc rádi. Vítané jsou řidičské dovednosti. Hlaste se prosím na e-mail: ZhoB5fed9bpD.74WHhyy3~k9T-uk87j7T-M

MONTÁŽE POLOHOVACÍCH LŮŽEK | stále hledáme pomocníky | SOS prázdniny

Doprava, přesun postele do domácnosti seniora a samotná montáž probíhá 2 – 3x za týden. Uskutečňuje se vždy s pracovnicí a trvá cca 1,5 h. Časy lze flexibilně domluvit. Ochotní a manuálně zruční dobrovolníci, kteří můžete v době prázdnin, ozvěte se prosím na e-mail: ZhoB5fed9bpD.74WHhyy3~k9T-uk87j7T-M. Více informací zde.

POMOC S OBLEČENÍM ČI PRODEJEM "U Samaritána" | hledáme dobrovolníky k opakované spolupráci

Koupí nebo darováním věcí v dobročinném bazaru #USamaritana (Wurmova 11 lidé podporují zlepšení života potřebných lidí. Na bazar je navázán krizový šatník, nábytková banka pro lidi v krizi a dvě dílny klientů azylového domu (oprava nábytku a šicí dílna).

Právě zde potřebujeme vaši pomoc (v době od pondělí do čtvrtka mezi 12 a 17 hodinou) jak při třídění darovaných věcí, výběru pěkných kousků, tak i při prodeji. Zkušenost s prodejem je výhodou. Hlaste se prosím na e-mail: ZhoB5fed9bpD.74WHhyy3~k9T-uk87j7T-Mh

Dobrovolníci jsou součástí našeho týmu