Tříkrálová sbírka

S třemi králi za hvězdou. Poděkování tříkrálovým koledníkům
12. listopadu 2020 Aktuality

S třemi králi za hvězdou. Poděkování tříkrálovým koledníkům

Charita Olomouc poděkovala 17. října prostřednictvím přímého přenosu mše svaté, která se konala v kapli sv. Richarda Pampuri, všem svým koledníkům za jejich nasazení při Tříkrálové sbírce 2020. Z důvodu mimořádné situace se letošní poděkování konalo až v podzimním čase, kdy se již blíží poslední neděle liturgického mezidobí, po níž přichází advent, následuje slavnost Narození Páně a po novém roce svátek Tří králů. Mši svatou celebroval P. Hyacint Pavel Kuchta.

Tříkrálová koleda zazní!
3. listopadu 2020 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová koleda zazní!

Možná letos nebude znít ulicemi, ale štěstí, zdraví, dlouhá léta, a především požehnání do roku 2021 chtějí koledníci přinést do vašich domovů i navzdory koronavirovým opatřením. Nemusíte se bát – zdraví našich příznivců i koledníků je pro Charitu na prvním místě, a tak se tři králové pilně připravují na koledu s rouškami i koledu virtuální.

Den pro malé i velké krále online
6. října 2020 Aktuality

Den pro malé i velké krále online

Charita Olomouc děkuje na dálku všem svým koledníkům za jejich nasazení při Tříkrálové sbírce 2020. Každoroční poděkování malým i velkým dobrovolníkům proběhne vzhledem k opatřením v rámci mimořádné situace COVID-19 v online podobě. V sobotu 17. října se uskuteční přímý přenos mše svaté. Tradiční tombolu a vyhlášení výsledků výtvarné soutěže shlédnou dobrovolníci ze záznamu.

Sára, Yfke a Teuntje, tři královny, které na svém hřbetě nesly tři krále
10. ledna 2020 Aktuality

Sára, Yfke a Teuntje, tři královny, které na svém hřbetě nesly tři krále

Poslední ladění a čištění koní včetně lakování kopyt jako na výstavu, aby mohli hrdě prezentovat své miláčky a svou radost stejně jako být důstojnými účastníky slavnostního průvodu, je pro manžele Pražákovy samozřejmostí. Martin a Jana Pražákovi z Droždína, dobrovolníci Charity Olomouc, koledují s koníky Sárou a Teuntje už čtvrtým rokem. Dobrovolně a nezištně věnují se svými přáteli více než půlden svého času a energie, aby v sedle svých čtyřnohých miláčků vozili 6. ledna tři krále na koledu po významných olomouckých institucích.

Tři králové zvěstovali radost a pokoj
8. ledna 2020 Aktuality

Tři králové zvěstovali radost a pokoj

Olomouc – Vyhoupnout se jen tak sedmkrát za jedno dopoledne v pořádné zimě na koně dá pěkně zabrat, proto nachystat schůdky, raz dva tři, opatrně nasednout a na další štaci zase hezky po schůdkách dolů. Do třetice všeho dobrého a králové to už zvládají na jedničku. Vydali se přece na cestu prosit za pomoc ve prospěch potřebných. Už po jedenadvacáté. Primátor, rektor a ředitel v sedle tří hnědáků obešli 6. ledna olomoucké instituce a všem kolemjdoucím zvěstovali radostnou novinu o narození Krále. Nešetřili úsměvy a přáním štěstí, radosti, zdraví a pokoje do nadcházejícího roku 2020.

Tříkrálový kostým oblékl primátor, rektor a ředitel
7. ledna 2020 Pro média

Tříkrálový kostým oblékl primátor, rektor a ředitel

Olomouc – Neobvyklou trojici koledníků mohli Olomoučané spatřit v ulicích historické části hanácké metropole v pondělí 6. ledna 2020. Tři králové se vydali na koních od katedrály sv. Václava přes centrum města a zavítali na významné olomoucké instituce. V tříkrálovém kostýmu popřál všem navštíveným šťastný nový rok primátor Statutárního města Olomouc Miroslav Žbánek, rektor semináře Pavel Stuška a ředitel Charity Olomouc Petr Prinz.

Vrcholí přípravy na Tříkrálovou sbírku. V olomouckém děkanátu vyrazí do ulic na 1 500 koledníků
2. ledna 2020 Aktuality

Vrcholí přípravy na Tříkrálovou sbírku. V olomouckém děkanátu vyrazí do ulic na 1 500 koledníků

Olomouc – Tříkrálová sbírka, největší dobrovolnická akce u nás, proběhne v letošním roce tradičně od 1. do 14. ledna 2020. Do ulic se vydá na 1 500 malých i velkých dobrovolníků koledníků, aby přinesli radostnou zvěst o narození Krista a zároveň prosili za ty, kteří si nemohou sami pomoci. Vybrané finanční příspěvky budou použity na rozvoj domácí hospicové péče na Olomoucku. Částí výtěžku Charita zafinancuje úpravy azylového domu sv. Anežky pro starší nemocné lidi a také opravy a rozšíření hygienického zázemí pro lidi bez domova.  

Charita chystá dvacáté první tříkrálové koledování
3. prosince 2019 Aktuality

Charita chystá dvacáté první tříkrálové koledování

Olomouc – S plným nasazením a elánem se pracovníci a dobrovolníci Charity Olomouc pustili do příprav jedné z největších dobrovolnických sbírek v České republice. V Charitě Olomouc probíhá pečetění tříkrálových kasiček a příprava sbírkového materiálu. Do ulic se v olomouckém děkanátu v lednu vypraví na 1500 malých i velkých tříkrálových koledníků. Pro paní Mirku byly nejtěžší začátky. Dnes už se nebojí a s třemi králi zazvoní i tam, kde se dříve jen pohnula záclona, a nikdo neotevřel. Se zkušeností ostříleného tříkrálového koledníka vypráví, že věci se mění…