V Pevnosti poznání se rozdávaly ceny za vítězné výtvarné práce
11. dubna 2022 Aktuality

V Pevnosti poznání se rozdávaly ceny za vítězné výtvarné práce

V neděli 10. dubna se v prostorách Pevnosti poznání v Olomouci uskutečnilo vyhlášení tříkrálové výtvarné soutěže „Nakresli tři krále.“ Na slavnostní akci dorazilo 14 vítězů, kteří se umístili na předních místech celkem v pěti kategoriích. Součástí programu bylo předání cen a diplomů vítězům a výstava vítězných prací. Akce se účastnilo na 60 lidí.

Do tradiční soutěže „Nakresli tři krále“ se dříve zapojovali jen koledníci, avšak v posledních letech kreslí tři krále jak děti v mateřských, základních a speciálních školách tak i studenti středních škol. „Malí i větší malíři znázornili příběh tří králů, které hvězda zavedla do Betléma. Účastníci starší kategorie tento příběh popsali formou komiksu a musím uznat, že nejen podle biblické události, ale často i s vtipem a zápletkou či moderní nadsázkou,“ říká Markéta Matlochová z rodinného centra a pokračuje: „Potěšila nás znalost souvislostí především starších účastníků, kteří v příběhu reagovali na biblické a historické události okolo narození Ježíše. Využité techniky byly rozmanité a jsme moc rádi za všechny, kteří se do soutěže zapojili.“

Vítězové přijeli i se svými rodinami, na závěr měli příležitost projít si expozice olomoucké Pevnosti poznání. „Děkujeme Pevnosti poznání za skvělou spolupráci, a především za možnost, že jsme pro vyhlášení výsledků mohli využít krásné a inspirativní prostory interaktivního olomouckého muzea,“ sdělila za Charitu Olomouc Veronika Velčovská, koordinátorka Tříkrálové sbírky v Olomouckém děkanátu.

Ještě jednou gratulujeme všem vítězům!

Eva Štefková, Charita Olomouc

Více: https://www.ado.cz/2022/03/03/vyzvy-k-trikralovemu-kresleni-se-chopilo-pres-tisic-deti/

V Pevnosti poznání se rozdávaly ceny za vítězné výtvarné práce

V Pevnosti poznání se rozdávaly ceny za vítězné výtvarné práce