Radost mi dělá rozdávání úsměvů
27. července 2022 Aktuality

Radost mi dělá rozdávání úsměvů

V dětství si rozuměla s míčem a jako malá chtěla být fotbalistkou. Její životní cesta však směřovala k pomoci bližním. „Objevila jsem, že největší radost mi dělá rozdávání úsměvů,“ přiznává Anna Halamová. 

Kroměřížská rodačka zamířila po gymnáziu studovat žurnalistiku. „Věřila jsem, že budu novinářkou a sbírala jsem zkušenosti. Skrze svůj obor jsem však objevila také kouzlo pomoci ostatním,“ dodává s odkazem na své působení v dobročinném projektu Vánoce pro všechny. „Posléze jsem zamířila do řad Charity Olomouc a práce v prostředí sociálních služeb mě uhranula. Práce tady má velký přesah na všech úrovních,“ pokračuje Halamová, která se věnuje rovněž focení. 

„Fotografie je pro mě o zachycení neopakovatelných momentů, kterým často nevěnujeme pozornost,“ dodává autorka řady charitních snímků a textů. „Působení v této atmosféře mě inspirovalo natolik, že chci zůstat v okruhu sociálních služeb i nadále. Nikde v práci jsem navíc nezažila tak skvělý kolektiv,“ míní Halamová, kterou nejvíce těší její mopsík Eda a kocour Fred. Ve volném čase ráda chodí do přírody a navštěvuje dobré kavárny.

Z cyklu Příběhy od srdce

Foto: Tobiáš Czekaj

Letos si připomínáme 30 let od obnovy Charity na Moravě. Začtěte se postupně spolu s námi do 30 autentických PŘÍBĚHŮ OD SRDCE našich pracovníků, klientů a dobrovolníků.