Předsudky se nenosí. Charita se zapojuje do týdnů duševního zdraví
14. září 2021 Aktuality

Předsudky se nenosí. Charita se zapojuje do týdnů duševního zdraví

Olomouc – Charita Olomouc se zapojila do celonárodní kampaně Týdny pro duševní zdraví a srdečně zve veřejnost na akci Dožínky duševní pohody. Akce se koná 21. září od 14:00 do 22:00 hodin na nádvoří a parkánové zahradě budovy s bohatou historií ve Wurmově ulici 7. Návštěvníci se mohou těšit na bleší trh, ochutnávku bylinných čajů a kávy v dobročinné kavárně, koncert studentů Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci, arteterapii, ECO jarmark a promítání dokumentárních filmů. Akce je pojata v duchu propojení přírody a duševního zdraví.

Týdny pro duševní zdraví přibližují veřejnosti témata spojená s duševním zdravím a nemocí, zprostředkovávají zkušenosti lidí s duševním onemocněním, přinášejí informace o prevenci psychických onemocnění. „Letos se pro nás stala inspirací naše společná práce a sdílení radosti ze sklizně v bylinkové a květinové zahrádce, o kterou se starají klienti Sociálně terapeutické dílny,“ přiblížila Miroslava Koutská, vedoucí Střediska psychosociální pomoci. Charita Olomouc poskytuje lidem s duševním onemocněním ambulantní i terénní sociální služby.

Týdny pro duševní zdraví jsou největší multižánrovou osvětovou kampaní v České republice, která je věnována duševnímu zdraví. Cílem kampaně je přispět k toleranci a vnímání lidí s duševním onemocněním ve společnosti. Týdny začínají vždy 10. září a končí Světovým dnem pro duševní zdraví 10. října. Organizace, které poskytují sociální nebo zdravotní služby lidem s duševním onemocněním, se zapojují nejrůznějšími aktivitami pro veřejnost.

Eva Štefková, Charita Olomouc

Leták A3