Před katedrálou popřejí Tři králové šťastný nový rok na dálku
4. ledna 2021 Aktuality

Před katedrálou popřejí Tři králové šťastný nový rok na dálku

Olomouc – Tři králové, biskup Mons. Antonín Basler, prezident Arcidiecézní charity Olomouc Mons. Bohumír Vitásek a primátor Statutárního města Olomouc Miroslav Žbánek, se 6. ledna 2021 v 10 hod. setkají v katedrále sv. Václava, aby se poklonili narozenému králi v jeslích. Po společné modlitbě popřejí před katedrálou na dálku všem lidem dobré vůle šťastný nový rok 2021. K přání všeho dobrého v novém roce se přidají také ředitel Arcidiecézní charity Olomouc Václav Keprt a ředitel Charity Olomouc Petr Prinz.

Každoročně se na koledu 6. ledna vydávali i pracovníci  Arcidiecézní charity Olomouc a Charity Olomouc. V loňském roce zahájili koledu po olomouckých institucích společnou modlitbou v katedrále sv. Václava, poté přinesli požehnání do krajských a městských úřadů a lidem v ulicích Olomouce. V letošním roce tříkrálový průvod městem včetně návštěv známých institucí nebude možný. Z toho důvodu se tři králové setkají 6. ledna v olomoucké katedrále ke společné modlitbě a poté vyšlou požehnání s přáním k novému roku všem lidem dobré vůle na dálku.

Koledníci s korunkou na hlavě patří již tradičně k novoročním událostem, které jsou vyvrcholením Vánoc. Do doby nedávné bylo nepředstavitelné, že by malí koledníci osobně nezazpívali svým věrným posluchačům známou melodii koledy a nenapsali svěcenou křídou na dveře K+M+B. Události, které ovlivnily značnou část loňského roku a pokračují i v tom letošním, nás donutily mnohé změnit a Tříkrálová sbírka není výjimkou. Letošní koledu tak všem našim příznivcům přineseme online.

Kontakt:

Arcidiecézní charita Olomouc
Dagmar Jurčíková, PR
e-mail: dagmar.jurcikova@acho.charita.cz
tel.: 730 529 746

Charita Olomouc
Eva Štefková, PR
e-mail: eva.stefkova@olomouc.charita.cz
tel.: 734 435 075