Podělit se o svůj čas
11. srpna 2022 Aktuality

Podělit se o svůj čas

„Je to pro mě něco, co člověka naplňuje dobrým pocitem z pomoci druhým,“ odpovídá na dotaz, co pro ni znamená dobrovolnictví hudební pedagožka Gabriela Coufalová. Ta se v uplynulých měsících skrze Centrum dobrovolnictví Charity Olomouc zapojila do řady dobrovolnických projektů včetně pomoci Ukrajině.

„Nejprve jsem dobrovolničila o víkendech, kdy jsme mazali chleby bezdomovcům. Po vypuknutí konfliktu na Ukrajině jsem se však ráda zapojila také tam, kde bylo potřeba,“ dodává Coufalová, která byla jedním z charitních dispečerů v asistenčním centru. „Tím, že vše vypuklo náhle bylo potřeba shánět spoustu věcí. Řada lidí uprchla před válkou a potřebovala okamžitou pomoc. Bylo nutné vědět, jakou materiální či další pomoc Charita nabízí a kam potřebné osoby přesměrovat,“ nastiňuje.

„Ohromnou radostí mi bylo vidět pobíhající děti, ze kterých alespoň na chvíli spadla ta tíha a starosti a byly opět dětmi,“ přiznává flétnistka a hudební pedagožka, která se věnuje popularizaci klasické hudby a života a díla Bohuslava Martinů. „Dobrovolnictví je zajímavá činnost, která mě vytáhne z mé sociální bubliny. Jsem ráda, že v ní mohu pokračovat i nadále a podělit se o svůj čas,“ zakončuje.

Z cyklu Příběhy od srdce: Centrum dobrovolnictví

Foto: Tobiáš Czekaj

Letos si připomínáme 30 let od obnovy Charity na Moravě. Začtěte se postupně spolu s námi do 30 autentických PŘÍBĚHŮ OD SRDCE našich pracovníků, klientů a dobrovolníků.