Od kybernetiky k pastoraci a sociální práci
15. listopadu 2021 Aktuality

Od kybernetiky k pastoraci a sociální práci

Až do svých čtyřiadvaceti nemluvila česky a připravovala se na technickou profesi. Dnes působí Daniela Pazderová jedenáctým rokem v olomoucké Charitě a přiznává, že změny oboru nelituje. „Jsem tady moc ráda,“ míní.  

Rodačka z východoslovenského města Snina přicestovala do Čech jako devatenáctiletá kvůli studiu technické kybernetiky na pražské ČVUT. „Svět počítačů jsem milovala, jen se mi zdál příliš jednosměrný. Nutně jsem si potřebovala rozšířit obzor, najít novou dimenzi a zorientovat se v životě. To vše mi otevřela víra,“ přiznává a doplňuje, že po úspěšných státnicích se přesunula za manželem do Olomouce, kde pracovala tři roky jako programátorka.

V průběhu následující čtyřnásobné mateřské dovolené studovala dálkově na teologické fakultě v Olomouci, vystřídala několik profesí na zkrácený úvazek a posléze nastoupila do Charity jako pastorační asistentka: „Hledala jsem práci, která mi bude dávat smysl a vyváží to, že nebudu doma s rodinou. Charita se stala mou srdcovou záležitostí,“ dodává. Mimo práci na středisku Samaritán pro lidi bez domova se věnuje vzdělávání budoucích sociálních pracovníků, podílí se na kurzech o víře, vztazích a rodině.

Z cyklu Příběhy od srdce: Středisko Samaritán pro lidi bez domova
Foto: Pavel Langer

Letos si připomínáme  let od obnovy Charity na Moravě. Začtěte se postupně spolu s námi do autentických PŘÍBĚHŮ OD SRDCE našich pracovníků, klientů a dobrovolníků.