Charita Olomouc vyhlásila sbírku Luštěnina pomáhá
10. září 2019 Aktuality

Charita Olomouc vyhlásila sbírku Luštěnina pomáhá

Olomouc – Charita Olomouc vyhlašuje sbírku luštěnin a trvanlivých potravin pro potřebné. Sbírka proběhne ve dnech od 16. - 30. září. Darované luštěniny budou využity na přípravu polévek pro lidi bez domova v nízkoprahovém denním centru Samaritán a pro lidi ocitající se v nouzi.

Darovat je možné hrách, čočku, fazole, cizrnu a další trvanlivé potraviny, jako je rýže, těstoviny, cukr a další. „Z potravin ze sbírek poskytujeme potravinovou pomoc našim klientům, kterými jsou rodiny s dětmi či jednotlivci ocitající se v nouzi a lidé bez domova. Za loňský rok jsme vydali přes 30 347 porcí polévek, to je více než 7 500 litrů,“ uvedl Filip Holík, koordinátor Centra dobrovolnictví a materiální pomoci Charity Olomouc.

Luštěniny jsou bohatým zdrojem rostlinných bílkovin, které alespoň částečně nahrazují nedostatek jiných potravin, například masa. Díky dárcům, kteří přispějí luštěninou do sbírky, budou mít lidé bez domova v nadcházejícím zimním období alespoň jednu teplou stravu denně – polévku. „Sbírku chápeme jako projev solidarity veřejnosti s těmi, kteří se z nejrůznějších příčin ocitají v nouzi, a jsou tak v naplnění základních životních potřeb závislí na pomoci druhých,“ přiblížil Filip Holík.

Sběrná místa v Olomouci:
Šantovka – sběrný box u prodejny Albert
Globus – sběrný box u informací
Tesco – na informacích
kavárna Na Cucky – na baru
Coffee Library – na baru
Dobrodruhá – na pokladně
U Samaritána – na pokladně

Finančně lze přispět na účet 107-8921490207/0100, variabilní symbol 55.

Sbírku Luštěnina pomáhá doprovází motto pracovníků střediska Samaritán: „Neptej se, čí je to vina, pomůže jim luštěnina“.

Eva Štefková, Charita Olomouc

Kontakt:
Bc. Filip Holík - koordinátor Centra dobrovolnictví a materiální pomoci | +420 735 744 281