Charita odstartovala tradici blešáku s přesahem
1. října 2020 Aktuality

Charita odstartovala tradici blešáku s přesahem

Ve středu 29. září uspořádala Charita Olomouc před prodejnou Samaritán bleší trh, který byl součástí Týdnů pro duševní zdraví. Akce Blešák W11 – Čistý šatník, čistá duše přilákala velké množství lidí, kteří zaplnili nádvoří a vytvořili skvělou atmosféru.

Od fair trade kávy a občerstvení, kterou připravovali klienti s duševním onemocněním, přes porcelán, bižuterii, domácí potřeby až k oblečení. To vše nabízel charitní blešák, který se konal i přes počáteční nepřízeň počasí. Déšť ovšem v poledne ustal a lidé se začali už před začátkem akce scházet, aby nakoupili potřebné zboží z druhé ruky.

„Odstartovali jsme tradici blešáku s přesahem. Kromě klasických bleších trhů, které jsou stále populárnější, u nás nabízíme prostor pro zapojení dalších neziskových organizací a dobročinných aktivit. Nejen že tak společně pomáháme k udržitelnějšímu způsobu života, ale nákup vždy podpoří dobrou věc,“ říká Filip Holík, koordinátor Centra dobrovolnictví a materiální pomoci.

Zboží, které účastníci burzy darovali, posloužilo buď jako přímá materiální pomoc klientům Charity Olomouc, nebo udělalo radost návštěvníkům, kteří svou koupí přispěli na charitní služby. Celá akce se zasazovala o zvýšení povědomí o duševních nemocech a nabourání stereotypů, se kterými se lidi s duševním onemocnění často i v dnešní době setkávají.

Na blešáku Charita zavzpomínala i na bezbariérovou tréninkovou kavárnu Betreku, která sídlila až do roku 2018 na Wurmově 5 v místech, kde se nyní nachází obchod s netradičním zbožím Dobrodruhá, který měl rovněž na akci svůj vlastní stánek.

Anna Halamová, Charita Olomouc

Fotogalerie

Charita odstartovala tradici blešáku s přesahem