Láska a bezpečí tady nejsou jen prázdnými frázemi
18. října 2021 Příběhy od srdce

Láska a bezpečí tady nejsou jen prázdnými frázemi

V dětství toužila být zpěvačkou a vyprodávat koncertní sály, přesto ji nakonec učarovala práce s lidmi bez domova. Dvaadvacetiletá Tereza Pospíšilová dnes působí v olomoucké Charitě jako sociální pracovnice. „Jsem tady a věřím, že správně,“ míní.

Rodačka z Chrudimi sbírala první zkušenosti se sociální prací v africké Tanzanii, kde měsíc pracovala s dětmi. „Byl to velice silný zážitek, ale vinou pandemie jsem musela odjet dříve,“ vzpomíná nadšená básnířka a hráčka na africký buben, která poté zamířila do jednoho z uprchlických táborů na Kypru. „Tam jsem získala odvahu pracovat s lidmi bez domova,“ přiznává.

Posléze nastoupila na stáž do olomoucké Charity, dnes je stálým zaměstnancem. „Cítila jsem, že jdu správným směrem. A když něco cítím, tak jdu,“ dodává s tím, že důležitým faktorem je také důvěra v tým spolupracovníků. „Celá práce je založená na otevřenosti, přijetí a blízkém vztahu k lidem,“ pokračuje zapálená posluchačka folku, která by se ráda v budoucnu věnovala terapii. „Láska, bezpečí a společenství. Tady nejde jen o prázdné fráze, a to mi přijde krásné,“ podtrhuje.

Z cyklu Příběhy od srdce: středisko Samaritán pro lidi bez domova
Foto: Ondřej Pokorný

Letos si připomínáme 3️⃣0️⃣ let od obnovy Charity na Moravě. Začtěte se postupně spolu s námi do 3️⃣0️⃣ autentických PŘÍBĚHŮ OD SRDCE našich pracovníků, klientů a dobrovolníků.