Děti mi dávají impuls k další práci
8. března 2022 Příběhy od srdce

Děti mi dávají impuls k další práci

Do České republiky přijela jako devatenáctiletá za přáteli a přivýdělkem. „Nakonec jsem se tu zamilovala a založila jsem tu rodinu,“ nastiňuje Vira Hrabintsová, která pracuje jako koordinátorka dětské skupiny Lištička pod hlavičkou Charity Olomouc.

Rodačka z malé ukrajinské vesničky Bilky v Zakarpatské oblasti od dětství toužila po dráze učitelky. „Odmala mě k tomu vedli také rodiče, proto jsem šla na pedagogickou školu a hudebně jsem se vzdělávala,“ doplňuje s tím, že ovládá hru na housle a klavír. „Po studiu jsem na Ukrajině rok učila hudební výchovu na základní škole. V létě jsem odjela do Česka za kamarády a abych si přivydělala,“ nastiňuje.

„Poznala jsem tu budoucího manžela a už jsem tady zůstala,“ dodává vášnivá hráčka badmintonu s úsměvem a doplňuje, že práce s dětmi ji stále naplňuje. „Děti jsou budoucnost, dělají mi radost a dávají mi impuls k další práci,“ míní. Přesto, že dlouhodobě žije v Česku, napjatě sleduje současnou situaci ve své domovině. „Všichni si přejeme, aby to, co se tam právě teď děje už skončilo a zavládl mír. Lidé si mají pomáhat a navzájem se respektovat,“ zakončuje.

Z cyklu Příběhy od srdce: Středisko pro rodiny a děti
Foto: Tobiáš Czekaj

Letos si připomínáme 30 let od obnovy Charity na Moravě. Začtěte se postupně spolu s námi do 30 autentických PŘÍBĚHŮ OD SRDCE našich pracovníků, klientů a dobrovolníků.

IMG_20220303_101950