Sbírka pro děti v nouzi. Charita Olomouc vyhlašuje sbírku pro nejmenší
13. května 2019 Aktuality

Sbírka pro děti v nouzi. Charita Olomouc vyhlašuje sbírku pro nejmenší

Olomouc – Charita Olomouc se dlouhodobě věnuje rodičům a dětem ocitajícím se v tíživé životní situaci. Jedná se o rodiny, které řeší nevhodné bytové podmínky, mají nestabilní zaměstnání nebo o případy, kdy došlo k úmrtí jednoho z rodičů a rodina se potýká s finančními problémy. Charita vyhlásila sbírku pro nejzranitelnější skupinu obyvatel – děti do věku tří let. Potřebná je kojenecká výživa, pleny a dětské hygienické potřeby. Ke sbírce se přidaly supermarkety a další organizace, které sbírku podpořily poskytnutím sběrného místa.

V roce 2018 pomohla Charita celkem s 60 rodinám se 107 dětmi, z toho 30 dětí bylo ve věku do 3 let. "Snažíme se rodinám nabídnout pomoc v jejich nesnadné životní situaci. V mnohých případech je nutné podpořit rodinu materiálně, zvláště pokud se v rodině nachází malé dítě. Po uhrazení základních výdajů, jako je nájem a energie, rodinám často nezbývají finance na potraviny a další základní věci, které jsou potřebné pro děti v kojeneckém a batolecím věku,“ vysvětluje Petra Pavlíčková, vedoucí služby pro rodiny a děti. Pro malé děti do věku tří let je třeba zabezpečit především kvalitní výživu, hygienické potřeby a dostatek plen.

Rodina s neuspokojenými základními životními potřebami nemůže efektivně pracovat na zlepšení své sociální situace. „Kojenecké mléko, pleny a další dětské hygienické potřeby jsou pro nás trvale nedostatkovým zbožím. Momentálně nemáme z těchto položek žádné, kterými bychom mohli rodiny s dětmi podpořit, proto se obracíme s prosbou na veřejnost," sděluje Filip Holík, vedoucí Centra materiální pomoci Charity Olomouc. Sbírka pro nejmenší potrvá od 13. - 27. května 2019.

Rodiny v tísni je možné podpořit na těchto sběrných místech v Olomouci: Galerie Šantovka, Galerie Moritz, Tesco Olomouc, Globus Olomouc, zábavní park Krokodýlek, kavárna Café na cucky, kavárna V lese a prodejna Dobrodruhá na Wurmově ulici.

Finančně lze přispět na konto 107-8921490207/0100, variabilní symbol 99. Výtěžkem ze sbírky podpoří Charita Olomouc rodiny s dětmi z Olomouce a blízkého okolí, které se ocitly ve finanční tísni.

Děkujeme, že spolu s námi pomáháte těm nejzranitelnějším.

Eva Štefková, Charita Olomouc

Kontakty:
Bc. Filip Holík - koordinátor Centra materiální pomoci | +420 735 744 281
Bc. Petra Pavlíčková, DiS. - vedoucí střediska pro rodiny s dětmi| +420 731 626 178

Sběrná místa:
Šantovka – v dětském koutku Bambule
Tesco - na informacích
Globus - na informacích
Moritz - na ostraze
Dobrodruhá - na pokladně
Café na cucky - na pokladně
kavárna V lese - na pokladně
Krokodýlek - na pokladně