Den pro malé a velké krále povzbudil stávající i nové koledníky
6. října 2022 Aktuality

Den pro malé a velké krále povzbudil stávající i nové koledníky

Každoroční poděkování koledníkům Tříkrálové sbírky, uskutečněné v sobotu 1. října, bylo opět plné radosti, veselí a zábavy. Letošní Den pro malé a velké krále nabídl jak mši svatou, tak výstavu děl výtvarné soutěže a filmový snímek.

Osmnáctý ročník akce Dne pro malé a velké krále započal mší svatou v dominikánském kostele Neposkvrněného početí Panny Marie, kterou vysluhoval P. Hyacint Pavel Kuchta. O hudební doprovod se postarala charvátská schola, ministrování si vzali na starost sami koledníčci. Posléze účastníci zamířili do kina Metropol kde proběhla tradiční tombola, pohoštění a promítání filmové pohádky Tajemství staré bambitky 2.

„Bylo příjemné se po roce sejít a naladit se na nadcházející Tříkrálovou koledu. Děti byly spokojené a nadšené, moc se jim líbila pohádka a radovaly se také z dárků v tombole,“ nastínila za organizační tým koordinátorka Centra dobrovolnictví Charity Olomouc Milada Malíšková. „V ní jsme rozdali celkem 38 obálek s volnými vstupy do Vlastivědného muzea, zábavního centra Krokodýlek, Lanového centra Proud a Lasergame manie,“ doplnila s tím, že události se zúčastnilo 120 návštěvníků jak z řad stávajících, tak budoucích koledníků.

Akci završila výstava děl účastníků tříkrálového výtvarného soutěžení „U Tří králů“ v prostorách předsálí kina. „Vyhodnocení proběhlo již na jaře. Přesto řada rodičů i dětí ocenila pohledem osmnáct velmi vydařených výtvarných děl a snad se inspirovali také pro další rok soutěžení,“ dodala nová posila v řadách Centra dobrovolnictví Dagmar Hubená. „Závěrem bychom rádi poděkovali všem koledníkům a našim skvělým parťákům dobrovolníkům, kteří pomáhali v průběhu akce, za jejich zápal a nadšení. Už se těšíme na letošní koledu,“ uzavřela.

Tobiáš Czekaj, Charita Olomouc