Stalaktit, stalagmit a stalagnát
25. března 2022 Příběhy od srdce

Stalaktit, stalagmit a stalagnát

Tvarohové buchtičky a čerstvá káva. Právě to je nejoblíbenější snídaně Zdeňky Lindnerové, která si svůj ranní chod vychutnává již čtvrtým rokem v domově sv. Anežky.

Rodačka z Olomouce se do azylového domu pro osoby se sníženou soběstačností na Svatém Kopečku dostala po smrti svého manžela. „Poprvé v životě jsem musela na úřady, kde mě odeslali na olomouckou Charitu,“ nastiňuje. „Dřív jsem celý život pracovala. Jezdila jsem s autokarem, dělala jsem sekretářku a provázela jsem ve Vlastivědném muzeu,“ doplňuje s tím, že nejvíce ji bavila práce průvodkyně po Javoříčských jeskyních.

„Stalagmit, stalaktit a stalagnát. Stále to mám v hlavě,“ vzpomíná a jedním dechem doplňuje, že i přese všechny životní nástrahy jí v současnosti nic neschází. „Jsem tady spokojená. Pěstuju si na balkóně rajčata, kaktusy a pelargónie. Nic mi tady nechybí,“ zakončuje.

Z cyklu Příběhy od srdce: Středisko Samaritán pro lidi bez domova
Foto: Tobiáš Czekaj

Letos si připomínáme  let od obnovy Charity na Moravě. Začtěte se postupně spolu s námi do autentických PŘÍBĚHŮ OD SRDCE našich pracovníků, klientů a dobrovolníků. 

Charita Olomouc - Domov sv. Anežky na Svatém Kopečku u Olomouce