Bez počítače by nemohla pomáhat
21. září 2022 Příběhy od srdce

Bez počítače by nemohla pomáhat

Paní Andrea Rakušanová je příkladem toho, že pokud chcete pomáhat, tak vás ani fyzické omezení nezastaví. Sama trpí spastickou formou dětské mozkové obrny, kvůli které má potíže při komunikaci i s pohybem. Přesto poslední čtyři roky dochází pravidelně do Centra dobrovolnictví Charity Olomouc.

Po absolvování gymnázia pro tělesně postižené v Bratislavě se věnovala korespondenčnímu kurzu účetnictví. To jí sice k srdci moc nepřirostlo, ale díky studiu začala používat poprvé počítač, bez kterého si dnes práci nedovede představit.  Vystudovala Vyšší odbornou školu Caritas v Olomouci a po ukončení získala práci operátorky a sociální pracovnice v začínajícím projektu InternetPoradna. Svůj volný čas spojila s Charitou Olomouc. Nejčastěji má na starosti evidenci docházek, zapojena je i do příprav Tříkrálové sbírky. Být dobrovolníkem je pro paní Andreu potěšení i čest. I proto nepřekvapí, že v dobrovolnictví chce nadále pokračovat.

Z cyklu Příběhy od srdce: Centrum dobrovolnictví
Foto: Tobiáš Czekaj

Loni jsme si připomněli 3️⃣0️⃣ let od obnovy Charity na Moravě. Začtěte se postupně spolu s námi do více než 3️⃣0️⃣ autentických PŘÍBĚHŮ OD SRDCE našich pracovníků, klientů a dobrovolníků.