Pořád se učím sloužit lidem
10. ledna 2022 Příběhy od srdce

Pořád se učím sloužit lidem

Práce zdravotní sestry ji zaujala již na základní škole, přesto, jak sama přiznává, k ní musela plně dozrát až časem. Dnes Helena Mikušková pracuje v ordinaci praktického lékaře pro lidi v nouzi osmým rokem a svého rozhodnutí nelituje. „Našla jsem se v tom a jsem ráda, že tuto práci dělám,“ míní.

„Moji rodiče měli hlubokého pečovatelského ducha, i proto jsem od dětství vnímala, že péče o druhé k životu patří,“ vzpomíná rodačka z Valašského Meziříčí, která po studiu na gymnáziu zamířila na zdravotní nástavbu. „Poté jsem pracovala v nemocnici, kde to bylo velmi náročné. Noční směny o samotě, zodpovědnost… často jsem si v tom připadala ztracená,“ přiznává.
 
Posléze působila v domácí péči před dvouletou přestávkou mimo zdravotnictví. V roce 2003 pak nastoupila na olomouckou Charitu k ošetřovatelské službě. „Tehdy jsem měla pocit, že jsem k tomu konečně dozrála a našla se v tom. Byla to pro mne velká milost,“ dodává milovnice přírody, vážné hudby a varhaničení, která se po jedenácti letech přesunula z ošetřovatelské služby do ordinace praktického lékaře. „Za práci tady jsem ráda, je to pro mě stále výzva. Pořád se učím sloužit lidem a posouvat se,“ zakončuje.
 

Z cyklu Příběhy od srdce: Charita Olomouc
Foto: Oldřich Pokorný

Letos si připomínáme 30 let od obnovy Charity na Moravě. Začtěte se postupně spolu s námi do 30 autentických PŘÍBĚHŮ OD SRDCE našich pracovníků, klientů a dobrovolníků. 

Helena Mikušková