Divadlo, filharmonie a sociální služby
10. února 2022 Příběhy od srdce

Divadlo, filharmonie a sociální služby

S Moravskou filharmonií procestoval půl Evropy, nyní pomáhá lidem v nouzi k prvním krůčkům do běžného života. Sociální pracovník denního centra a zároveň terénní pracovník Dušan Pořízka přiznává, že právě návrat klientů k důstojnému životu mu dělá největší radost.

„Chodí k nám klienti, kteří jsou jednoho nohou na onom světě. Dělá mi radost, když vidím, jak se nám někoho podařilo zachránit,“ přiznává prostějovský rodák, který v olomoucké Charitě působí od konce 90. let. Dříve pracoval jako kulisák v Moravském divadle a jako technik v Moravské filharmonii. „S tou jsem procestoval polovinu Evropy,“ doplňuje s tím, že nejvíce si oblíbil Švýcarsko.

Posléze jej oslovil tehdejší ředitel Miloslav Utíkal s nabídkou práce v olomoucké Charitě, kde nejprve působil na služebně azylového domu a posléze pomáhal také s rozjezdem časopisu Nový prostor. „Byly to zajímavé zkušenosti,“ přiznává vášnivý cyklista, který nejraději relaxuje ve vyhřáté sauně nebo na běžkách.

Z cyklu Příběhy od srdce: Středisko Samaritán pro lidi bez domova
Foto: Ondřej Pokorný

Letos si připomínáme  let od obnovy Charity na Moravě. Začtěte se postupně spolu s námi do autentických PŘÍBĚHŮ OD SRDCE našich pracovníků, klientů a dobrovolníků. 

Divadlo, filharmonie a sociální služby