Dělám práci, která má opravdu smysl
13. října 2021 Příběhy od srdce

Dělám práci, která má opravdu smysl

Nejprve chtěl být archeologem, poté historikem nebo zemědělcem. Dnes čtyřiadvacetiletý František Buka pracuje jako koordinátor nocleháren pro muže a ženy, navíc spolupracuje na projektu azylových bytů. A jak přiznává, práce jej naplňuje.

Do olomoucké Charity, kde pracuje také jeho maminka a starší bratr, nastoupil krátce po svých dvacátých narozeninách a práce si jej okamžitě získala. „Po prvním měsíci v Domově sv. Anežky jsem byl nadšený, práce mě naprosto chytla. Byla to pro mě nesmírná radost a zkušenost,“ vzpomíná bývalý průvodce po olomouckých památkách, který poté zamířil do terénní služby pro lidi bez domova.

„Jako dítě jsem si představoval, že jde o práci s těmi, kteří posedávají, pijí levné víno a jsou agresivní. Tato očekávání se rychle vyvrátila, práce s lidmi je vždy různorodá,“ dodává s tím, že jej práce stále těší. „Je založena na charitních hodnotách a spjatá s křesťanstvím, což je pro mě důležité. Doufám, že za patnáct let budu stále zde, protože dělám práci, která má opravdu smysl,“ zakončil.

Z cyklu Příběhy od srdce: Charita Olomouc
Foto: Ondřej Pokorný

Letos si připomínáme 3️⃣0️⃣ let od obnovy Charity na Moravě. Začtěte se postupně spolu s námi do 3️⃣0️⃣ autentických PŘÍBĚHŮ OD SRDCE našich pracovníků, klientů a dobrovolníků.