Charita je pro mě řešením
25. března 2022 Příběhy od srdce

Charita je pro mě řešením

Téměř ze dne na den se Renému Luskovi změnil život. Bývalému policistovi diagnostikovali lékaři po vleklých zdravotních problémech roztroušenou sklerózu, navíc přišel i o střechu nad hlavou.

„Po návratu z nemocnice jsem se už neměl kam vrátit. Přišel jsem o bydlení, o vybavení bytu a neměl jsem nic,“ vzpomíná prostějovský rodák, který posléze našel přístřeší v olomoucké Charitě. „Prostřednictvím paní doktorky jsem byl doporučen do Domova sv. Anežky na Svatém Kopečku, kde jsem dodnes. Zaplaťpánbůh za to, kdoví, co by se se mnou jinak stalo,“ dodává.

„Sloužil jsem sedm let jako elitní policista, normálně jsem bydlel a pracoval. Jsem tady, protože se mi stalo několik nepříznivých věcí za sebou,“ doplňuje s tím, že je vděčný za současné útočiště na azylovém domě pro osoby se sníženou soběstačností. „Charita je prostě v této situaci pro mě řešením. Když člověk chce, jsou schopni mu opravdu pomoci. Ale člověk musí mít také snahu, a hlavně chtít,“ zakončil.

Z cyklu Příběhy od srdce: Středisko Samaritán pro lidi bez domova
Foto: Tobiáš Czekaj

Letos si připomínáme  let od obnovy Charity na Moravě. Začtěte se postupně spolu s námi do autentických PŘÍBĚHŮ OD SRDCE našich pracovníků, klientů a dobrovolníků. 

Charita Olomouc - Domov sv. Anežky na Svatém Kopečku u Olomouce