Výtěžek z bazaru na podporu hospicové péče vynesl překvapivou částku
11. října 2019 Aktuality

Výtěžek z bazaru na podporu hospicové péče vynesl překvapivou částku

Olomouc – Ve středu 9. října se v obchodní Galerii Šantovka v Olomouci uskutečnil dobročinný bazar na podporu Hospicové péče Caritas. Díky všem dárcům, zákazníkům a dobrovolníkům se prodejem drobné bižuterie, šátků, kabelek a dalších módních doplňků podařilo za jedno odpoledne získat neuvěřitelnou částku 35 044 Kč. Středisko zdravotních služeb využije výtěžek k nákupu zdravotní techniky pro domácí hospicovou péči.

Pracovnice střediska zdravotní péče přišly s návrhem uspořádat Dobročinný bazar módních doplňků na podporu domácí hospicové péče v rámci Týdne pro mobilní hospice. Během jednoho měsíce po vyhlášení sběru se díky dárcům v obchůdku Dobrodruhá nashromáždilo neskutečné množství nejrůznějších kousků módních doplňků, od bižuterie, šátků a kravat až po kabelky. Celková suma z prodeje v obchodním centru Šantovka činila 35 044 Kč.

Chuť přispět byla veliká, první zákazníci začali nakupovat již při vybalování a poslední ještě nakupovali při sklízení. Skutečnost, že nákupem zákazník podpoří mobilní hospic, násobila zájem kolemjdoucích. „Někteří nás přišli cíleně podpořit, mnozí šli jen náhodou kolem a využili příležitosti udělat nákupem radost sobě nebo svým blízkým. Za výtěžek jsme měli v plánu zakoupit infúzní pumpu, avšak díky velkému zájmu dárců nyní můžeme koupit pumpy dokonce dvě,“ pochvaluje si Leona Martinková, vedoucí Střediska zdravotních služeb Charity Olomouc.

Hnacím motorem uspořádané akce byla prezentace mobilní hospicové péče Caritas, která provází nevyléčitelně nemocné v samotném v závěru života. „Zákazníci bazaru byli o účelu dobročinné akce informováni plakáty a také ústně při samotném nákupu, při kterém obdrželi leták Hospicové péče Caritas a mohli se tak dozvědět více informací o této tolik potřebné službě, která umožňuje nemocným až do poslední chvíle zůstat ve svém domácím prostředí mezi svými blízkými,“ pokračuje Leona Martinková.

Charita Olomouc děkuje všem dárcům a dobrovolníkům za podporu a pomoc. „Zvláštní poděkování patří obchodní Galerii Šantovka, která celou akci umožnila zdarma ve svých prostorách, a paní Tereze Kvapil Pokorné, osobnosti nevládního sektoru, pod jejíž záštitou se bazar konal. „Akce se těšila velkému zájmu, každý z návštěvníků si chtěl odnést hezký kousek v podobě šperku, kabelky, šátku či kravaty s dobrým pocitem, že udělá radost hned dvakrát. Je neuvěřitelné, že se nám tuto skvělou benefiční akci podařilo připravit za pouhý měsíc,“ sdělila Tereza Kvapil Pokorná. "Nejednou se nás zákazníci ptali, kdy tu zase budeme nebo kolik dnů bazárek poběží. Doufáme, že se z této úspěšné akce v rámci Týdne pro mobilní hospice stane tradice," dodala s. Leona Martinková. 

Výtěžek z bazaru na podporu hospicové péče vynesl překvapivou částku 

Mgr. Eva Štefková

PR pracovník
Tel.: 734 435 075 E-mail: _km%C~bg8hHmO1.7~bGkO1p