Senioři pečovatelské služby zamířili na zámek. Doprovodili je studenti gymnázia
19. října 2021 Aktuality

Senioři pečovatelské služby zamířili na zámek. Doprovodili je studenti gymnázia

Dvoutisícová Náměšť na Hané patří mezi tradiční turistická lákadla, nyní ji okusili také uživatelé pečovatelské služby olomoucké Charity. Ti v rámci projektu Propojujeme generace společností dm market a Deník obdrželi finanční dar ve výši 28 600 korun, který využili právě na výlet do hanáckého městečka.

Jedni jsou na startu své životní pouti, druzí již mohou rozdávat cenné zkušenosti. Právě to je hlavním motivem projektu Propojujeme generace, který se snaží o spojení nové nastupující generace se seniory. Výlet čtrnácti klientů pečovatelské služby tak doplnilo také devět studentů Církevního gymnázia Německého řádu v Olomouci, kteří se postarali o zpestření programu. Spolu s klienty místního Domu seniorů František si na úvod mohli zazpívat známé hity Karla Gotta v podání Jana Mlčocha a nechyběl ani tanec.

Po vydatném obědě následovala prohlídka místních pamětihodností včetně expozice arcibiskupských kočárů a části zámku. „Bylo nádherné počasí, což přispělo k naší spokojenosti a nadšení z překrásného výletu,“ prohlásila paní Věra, klientka pečovatelské služby, která jako jedna z účastnic ocenila také přítomnost a podporu studentů. Ti s úsměvem na tváři pomáhali v doprovodu méně pohyblivým seniorům a vozíčkářům a nebáli se ani vyslechnout jejich životní příběhy. „Byl to ohromný zážitek, a hlavně oživení našeho všedního života. Děkujeme všem, kteří se o tuto akci zasloužili,“ dodává.

Tobiáš Czekaj, Charita Olomouc

Senioři pečovatelské služby a studenti gymnázia zamířili na zámek. Foto: Pavel Langer