Prodejna Dobrodruhá oslavila první výročí. Obchůdek zaplavily balónky i španělské rytmy
21. června 2019 Aktuality

Prodejna Dobrodruhá oslavila první výročí. Obchůdek zaplavily balónky i španělské rytmy

Dobrodruhá oslavila ve středu 19. června své první narozeniny. Akce odstartovala již před polednem na Dolním náměstí a po celou dobu se nesla v duchu kreativity a udržitelnosti. Návštěvníci měli příležitost vyrobit si vlastní keramický výtvor či malováním oživit hrníček z druhé ruky, navštívit mobilní prodejnu s výrobky z charitního obchůdku i knižní trh s knihami z druhé ruky. V odpoledních hodinách ožila Dobrodruhá hudebními rytmy v podání Natálie Rotterové, Jakuba Čermáka a skvělou Sevap company.

Studenti Střední školy ART ECON Prostějov připravili přehlídku modelů z recyklovaných materiálů a oděvů z druhé ruky z prodejny Dobrodruhá. K oslavám se přidala olomoucká kavárna Café na cucky s pozváním na fairtradovou kávu a Potravinová banka Olomouckého kraje. Akci zpestřilo taneční vystoupení souboru Khamoro a Khale Jakha.  

Módní přehlídka studentů ART ECON

Odpoledne čekal na návštěvníky oblíbený SWAP koutek s možností výměny oblečení, včetně tomboly s originálními kousky s ekologickým nebo charitativním přesahem z obchůdku v prostorách Dobrodruhá a bistra Bistrá kráva. Při ochutnávce arcibiskupských vín si hosté poslechli bohatý hudební program v podání Natálie Rotterové, účastnice letošního ročníku The Voice, Jakuba Čermáka a Sevap company. 

Sevap company a španělské rytmy v Dobrodruhé

Dobrodruhá je originálním obchůdkem Charity Olomouc, jejímž krédem je přinášet lidem i věcem druhou šanci. Kromě zboží z chráněných dílen a druhé ruky nabízí prodejna lidem s duševním onemocněním možnost nácviku profesních dovedností za účelem získání základních pracovních návyků, jako je tempo, pracovní zátěž, samostatnost. Při výběru svého sortimentu upřednostňuje kvalitu, jedinečnost a značku, což v praxi znamená tzv. „dobrý původ“ věci. Prodejnu Dobrodruhá navrhla a v rámci sponzorského daru i vybavila globální společnost Eyelevel, která spolupracuje s nezvučnějšími značkami světa, mezi které patří například Nike, Adidas, Calvin Klein, Starbucks a další.

Eva Štefková, Charita Olomouc