Líbí se mi prolínání různých světů
9. listopadu 2021 Příběhy od srdce

Líbí se mi prolínání různých světů

Pochází z Olomoucka a přímo v Olomouci nyní žije. Filip Holík vystudoval střední strojírenskou školu, ale svět techniky ho příliš nezaujal. Po maturitě pokračoval ve studiu na vysoké škole, kde se věnoval oboru Pedagogika - sociální práce.

K práci v Charitě, u které je již čtyři roky, se dostal přes dobrovolnictví. Nyní pracuje jako sociální pracovník v sociálně terapeutické dílně a zároveň prodejně Dobrodruhá, kde má kromě klientů na starosti i provozní záležitosti. „Dobrodruhá je obchod jako každý jiný, ale je také místem pro setkávání lidí s duševním onemocněním, výtvarníků, kreativců, nakupujících a lidí hledajících příběh, přesah a originální věci. Líbí se mi tady to prolínání různých světů,“ říká o své práci.

Ve volném čase rád peče bezlepkové dorty a koláče, což oceňují zejména kolegové v Charitě. Skvěle fotografuje a natáčí videa nejen pro obchod Dobrodruhá, ale pro celou organizaci.

Z cyklu Příběhy od srdce: Středisko psychosociální pomoci
Foto: Ondřej Pokorný

Letos si připomínáme  let od obnovy Charity na Moravě. Začtěte se postupně spolu s námi do autentických PŘÍBĚHŮ OD SRDCE našich pracovníků, klientů a dobrovolníků.