Trhy, živá hudba, promítání, besedy, aktivity pro děti. Dožínky duševní pohody
15. září 2022 Aktuality

Trhy, živá hudba, promítání, besedy, aktivity pro děti. Dožínky duševní pohody

Olomouc – Charita Olomouc se zapojuje do celonárodní kampaně Týdny pro duševní zdraví a srdečně zve veřejnost na olomoucké Dožínky duševní pohody. Akce proběhne 20. září od 14:00 do 22:00 hodin na nádvoří a parkánové zahradě budovy s bohatou historií ve Wurmově ulici 7. Návštěvníci se mohou těšit na živou hudbu, aktivity pro rodiny s dětmi, přednášky, diskuze, promítání filmu i bylinkami inspirované občerstvení. Akce je pojata v duchu propojení přírody a duševního zdraví.

Týdny pro duševní zdraví přibližují veřejnosti témata spojená s duševním zdravím a nemocí, zprostředkovávají zkušenosti lidí s duševním onemocněním, přinášejí informace o prevenci psychických onemocnění. „Oslavujeme sklizeň z naší bylinkové a květinové zahrádky, o kterou se starají klienti Sociálně terapeutické dílny. Srdečně zveme na akci, na své si přijdou jak dospělí, tak děti, pro které jsme připravili loutkové divadlo, hry, kvízy, workshopy,“ přiblížil Filip Holík, sociální pracovník Charity Olomouc.

Týdny pro duševní zdraví jsou největší multižánrovou osvětovou kampaní v České republice, která je věnována duševnímu zdraví. Cílem kampaně je přispět k toleranci a vnímání lidí s duševním onemocněním ve společnosti. Týdny začínají vždy 10. září a končí Světovým dnem pro duševní zdraví 10. října. Organizace, které poskytují sociální nebo zdravotní služby lidem s duševním onemocněním, se zapojují nejrůznějšími aktivitami pro veřejnost.

Akci pořádá Sociálně terapeutická dílna Dobrodruhá Charity Olomouc ve spolupráci s organizací  Iporadna, Snoezelen Olomouc, Maltézská pomoc Olomouc, a Jeden svět Olomouc.

Eva Štefková, Charita Olomouc

Kontakt:
Filip Holík, sociální pracovník, tel. +420 735 744 281

Program:  

 • Aktivity pro rodiny s dětmi
  hry a kvízy od Snoezelen, loutkové divadlo, workshop výroby vlastních mýdel, workshop potisku na trička, swapovací koutek pro rodiny s dětmi
 • Živá hudba
  Tomáš Krejčiřík (Hope Astronaut), Zuzana Muchová, Filip Pýcha (Tajné slunce)
 • Přednášky, diskuze a promítání
  Otevřený dialog – promítání filmu a následná diskuze s pracovníky organizace Zahrada 2000
  Projekt Babička - promítání filmu Jeden svět a následná diskuze s hostem
  Zastavit čas - beseda s fotografem Jindřichem Štreitem  
  Lesní mysl workshop s Johanou Pytlíčkovou
 • Trhy
  výrobky z chráněných dílen a od lokálních výrobců
 • Občerstvení (Sociálně terapeutická dílna Dobrodruhá)
  bylinné čaje a limonády, jídlo z grilu, udírny a kotlíku, káva, sladkosti

299790503_3098632463762248_3170888995487228971_n