Pan Jindřich: Narodil jsem se Na Hradě
14. září 2021 Příběhy od srdce

Pan Jindřich: Narodil jsem se Na Hradě

Jeho život je spjat s moravskou metropolí a ulicí Na Hradě. Narodil se v Olomouci ve Vile Primavesi, v jedné z nejcennějších a nekrásnějších staveb vídeňské secese ve střední Evropě. Pokřtěný byl v kostele sv. Michala a na základní školu chodil rovněž Na Hrad. 

Po maturitě na gymnáziu byla volba jasná: studium historie a geografie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Po vojně začal učit na základce v Těšeticích a velmi brzy se oženil. Pak přišly tři děti. V roce 1964 odešel z Těšetic a nastoupil na UP jako vědecký aspirant, od roku 1968 vědecký pracovník. Věnoval se oboru historická geografie. V roce 1990 byl jmenován docentem, postupně prošel nejvyššími funkcemi. Kariéru završil v roce 2000 jako prorektor. Zůstal věrný nejen univerzitě, ale dokonce i škole Na Hradě, kam se později přestěhovala katedra historie. Dnes si rád povídá s lidmi, pečovatelkami, rád čte, největší radost mu však dělají děti. Na otázku po čem nejvíce touží, co by od života chtěl, odpovídá okamžitě a s úsměvem: „Lásku rodiny a přátelství Charity.“

Z cyklu Příběhy od srdce: Středisko pečovatelské služby
Foto: soukromý archiv

Letos si připomínáme 3️⃣0️⃣ let od obnovy Charity na Moravě. Začtěte se postupně spolu s námi do 3️⃣0️⃣ autentických PŘÍBĚHŮ OD SRDCE našich pracovníků, klientů a dobrovolníků.