Univerzita Palackého přivítala nové studenty. Na akci Meet UP nechyběla ani Dobrodruhá

Univerzita Palackého přivítala nové studenty. Na akci Meet UP nechyběla ani Dobrodruhá

Olomouc – "Přijď na akci MEET UP a zjisti kudy kam na univerzitě a v Olomouci!" To bylo pozvání Univerzity Palackého v Olomouci adresované novým studentům na začátku letošního zimního semestru. Na akci se kromě univerzitních studentských spolků a dalších organizací olomouckým studentům představila i charitní prodejna Dobrodruhá. Návštěvníkům nabídla prodej vybraného zboží z obchodu Dobrodruhá, bleší trh s oblečením z prodejny U Samaritána, knižní trh, SWAP koutek a servírování nápojů v Coffee Library do hrníčků od Samaritána.

Druhý ročník oslav začátku akademického roku Meet UP se konal ve středu 26. září v areálu Zbrojnice. Nové studenty, kteří se rozhodli studovat v Olomouci, přivítal spolu s dalšími organizacemi a spolky i obchůdek Dobrodruhá. „Díky Meet UP jsme oslovili spoustu nových mladých lidí, kteří o našem obchůdku neměli vůbec tušení," sdělil sociální pracovník Charity Olomouc Filip Holík. Největší zájem vzbudila v Coffee Library příležitost vychutnat si kávu z originálních hrníčků z prodejny U Samaritána. „Hrníčky si účastníci mohli spolu s douškem kávy i zakoupit, čehož s nadšením ve většině případů využili,“ doplnil za Centrum materiální pomoci Filip Holík.

Studenty upoutal rovněž SWAP koutek, kde bylo možné oblečení nejen zakoupit, ale i vyměnit. Za každý kus zachovalého oblečení obdržel dárce žeton, který směl poté vyměnit za jiný darovaný kousek. Bonusem nabídky se staly zachovalé oděvy z prodejny U Samaritána za jednotnou cenu 50 korun za 1 kus. Mezi nabízeným sortimentem nechyběly výrobky z chráněných dílen a recyklovaných materiálů z obchůdku Dobrodruhá, který poskytuje lidem i věcem druhou šanci. Výtěžek z akce, který činil 5000 Kč, bude využit na podporu Centra materiální pomoci Charity Olomouc. 

Eva Štefková, Charita Olomouc

Dobrodruhá se představila na univerzitní akci Meet UP SWAP koutek od Samaritána

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás

Tříkrálová sbírka 2019

Náš výtěžek
1 823 628 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR