Do tříkrálové soutěže zaslalo své obrázky přes tisíc dětí

Do tříkrálové soutěže zaslalo své obrázky přes tisíc dětí

Záplava Kašparů, Melicharů a Baltazarů se minulý týden objevila na biskupské kurii. Probíhalo zde totiž vyhodnocení dětské výtvarné soutěže „Nakresli Tři krále“. Vybraná díla budou vystavena při „Dni pro malé i velké krále“, který se uskuteční v sobotu 17. března 2018 v olomouckém dominikánském klášteře.

Zájem o účast daleko přesáhl hranice diecéze: jeden soutěžní příspěvek docestoval i ze Španělska. „Doufáme, že obrázek v pořádku dorazí a bude se líbit. Pokud udělá radost, bude mít Editka také velkou radost,“ píše v průvodním dopise maminka malé Edity Castellar.

Ve Šternberku se do soutěže zapojily děti hned ze sedmi tříd místní základní školy Dr. Hrubého. „Těch, kdo se aktivně účastní Tříkrálové sbírky, není mezi žáky naší školy mnoho. Možná ale díky této soutěži koledníků přibude. A pokud ne, třeba aspoň při sbírce otevřou a přispějí, protože už budou vědět, že podpořili záslužné dílo,“ uvedla učitelka Ludmila Vacová, která své žáky k malování pobídla a přitom upozornila i na charitní koledu.

Z děl, která byla v jednotlivých kategoriích vybrána jako vítězná (úplný seznam vítězných prací zde), vznikne za několik dní v prostorách olomouckého dominikánského kláštera „galerie U Tří králů“. Její návštěva pak bude součástí setkání, které je pro koledníky Tříkrálové sbírky a pro účastníky výtvarné soutěže plánováno na sobotu 17. března.

„Akce bude zahájena mší svatou v klášterním kostele Neposkvrněného početí Panny Marie. Následovat bude program v kině Metropol, kde proběhne předání cen vítězům výtvarné soutěže a také tombola pro koledníky, kteří chodili koledovat v rámci Tříkrálové sbírky. Losovat se bude o volné vstupenky na nejrůznější zábavné i sportovní akce, které nám věnovali sponzoři. Jako poděkování pak máme pro děti připravený animovaný film Ferdinand. Celou akci zakončí výstava vítězných děl v křížové chodbě kláštera,“ popsala koordinátorka Tříkrálové sbírky Terezie Táborská (podrobnosti zde).

Jíří Gračka, Arcidiecéze olomoucká

Vítězná díla výtvarné soutěže „Nakresli Tři krále“ v jednotlivých kategoriích

 

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás

Tříkrálová sbírka 2018

Náš výtěžek
1 650 184 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR